site.btaБеларус победи Люксембург и поведе в група 3 на Лига "С" на Лигата на нациите

Беларус победи Люксембург и поведе в група 3 на Лига "С" на Лигата на нациите
Беларус победи Люксембург в Лигата на нациите / снимка: АП/Darko Vojinovic

Националният отбор на Беларус постигна победа с 1:0 като гост на Люксембург в мач от втория кръг в група 3 на Лига "С" на Лигата на нациите, в която е и тимът на България.

Срещата на "Стад дьо Люксембург" не предложи особено много запомнящи се моменти, като домакините имаха известно игрово предимство, но не успяха да го материализират по никакъв начин. Вместо това Беларус внимателно издебна шанса са и и в 76-ата минута Валери Громико вкара красив гол от дъгата на наказателното поле. Полузащитникът на Кайрат Алмати пое топката около дъгата и пред погледа на бившия защитник на ЦСКА-София Енес Махмутович. Бранителят остави много пространство на Громико и той с фалцов удар с левия крак не остави шансове на вратаря Антони Морис.

С победата Беларус излезе поне временно начело в класирането в групата с 4 точки, с една повече от втория Северна Ирландия и с три пред България. Двата отбора обаче се срещат в 19:00 часа в Пловдив. Люксембург е на последното четвърто място без актив до момента.

Освен бившия футболист на ЦСКА-София Махмутович, в игра за Люксембург през второто полувреме се появи и новото попълнение на "червените" Мика Пинто. Левият защитник раздвижи играта на домакините по фланга, но това не помогна за постигането на победа.