site.btaИспанецът Анхел Пикерас записа дебютната си победа в Мото 3 в Гран при на Сан Марино

Анхел Пикерас спечели състезанието в Мото 3 в Сан Марино / снимка: АП/Antonio Calanni

Испанецът Анхел Пикерас от отбора на Леопард Рейсинг постигна първата си победа в Мото 3. 17-годишният Пикерас, който в дебютния си сезон в този клас кара с мотор Хонда, завърши като победител в Гран при на Сан Марино на пистата "Марко Симончели".

Младият пилот измина 20-те обиколки за 34 минути и 2.766 секунди, като с много агресивно каране успя да се справи в конкуренцията на сънародниците си Даниел Олгадо (Ред Бул КТМ) и Иван Ортола (МТ Хелметс), които останаха втори и трети съответно. Изоставането на Олгадо бе нищожните 0.035 секунди, докато това на Ортола бе 0.226 секунди.

Пикерас, който до момента имаше само едно качване на подиума в кариерата си, започна от четвърта позиция на стартовата решетка, но заради наказание от вчерашната тренировка трябваше да направи две "дълги" обиколки, което реално го изпрати на 17-а позиция. Той обаче не се отказа и сякаш се мотивира още повече, което му позволи в средата на последната обиколка да излезе и начело на колоната. В заключителните метри Олгадо контраатакува, но не му стигна дистанция, за да направи нов обрат и да вземе победата.

След 13 от общо 20 състезания за сезона начело в генералното класиране с 246 точки остава Давид Алонсо (СФМото Аспар). По собствениците си стандарти колумбиецът се провали в днешното състезание, тъй като потегли първи, но финишира чак седми. Въпреки това той все още има комфортна преднина на върха. Вторият Олгадо е със 176 точки, докато третата позиция с по 173 точки си поделят Иван Ортола и нидерландецът Колин Вайер (Ликуи Моли Хускварна), който днес финишира пети. Победителят на "Мизано" Пикерас е седми в общото подреждане с 98 точки.

Към 16:17 на 08.09.2024 Новините от днес