site.btaБразилия прекъсна серията си от четири последноветелни мача без победа в световните квалификации с минимален успех над Еквадор

Родриго вкара единствения гол за Бразилия при победата над Еквадор в световните квалификации / снимка: АП/Silvia Izquierdo

С минималното 1:0 Бразилия победи като домакин Еквадор в мач от седмия кръг на световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. По този начин петкратните световни шампиони прекъснаха серията си от четири последователни двубоя без победа в квалификациите.

На стадион "Коуто Перейра" в Куритиба единственото попадение реализира нападателят на Реал Мадрид Родриго. Той бе точен в 30-ата минута след подаване на Лукас Пакета.

Въпреки успеха, бразилците изобщо не впечатлиха с играта си, най-вече във фаза атака, като за всичките 90 минути отправиха едва три точни изстрела.

Победата обаче ги изкачи на четвъртото място в класирането с 10 точки, като първите шест отбора ще спечелят директно квоти за световното първенство в САЩ, Мексико и Канада през 2026 година. Тимът на Еквадор, който е с наложено административно наказание от три точки, е на шестото място с 8 пункта.

Другите два мача от тази нощ, играни в квалификациите в Южна Америка, завършиха с равенство. В мача, в който Луис Суарес се сбогува с феновете с на националния отбор, Уругвай направи само 0:0 с Парагвай при домакинството си в Монтевидео.

В същото време в Лима Перу и Колумбия завършиха 1:1. Домакините откриха в 68-мата минута чрез защитника на АЕК Атика Александър Кайенс с едва втория си точен удар в мача, но по-добрата игра на гостите от Колумбия през целия двубой не остана невъзнаградена и в десетина миути преди последния съдийски сигнал Луис Диас изравни за крайното 1:1.

В класирането Уругвай и Колумбия са съответно втори и трети с 14 и 13 точки респективно. Парагвай е на семдо място с 6 точки и позиция да играе интерконтинентален бараж, докато Перу е на последната десета позиция с едва 3 точки. Лидер в квалификационния поток е световният шампион Аржентина с 18 точки.

Към 11:13 на 07.09.2024 Новините от днес