site.btaАржентина победи Чили в световна квалификация

Аржентина победи Чили в световна квалификация
снимка: АР, Gustavo Garello

Аржентина победи Чили с 3:0 в мач от световните квалификации в зона Южна Америка. Така състава воден от Лионел Скалони записа 12-ти пореден успех във всички турнири. Голямата звезда на домакините Лионел Меси пропусна мача заради контузия, но съотборниците му се справиха и вече имат актив от 18 точки, с който оглавяват временното класиране.

Алексис Мак Алистър откри резултата в 48-ата минута, Хулиан Алварес добави втория гол в 84-тата минута, а третото попадение бе за Пауло Дибала в добавеното време на срещата.

В друг двубой Боливия записа убедителен успех с 4:0 над Венецуела. Вака, Алгаранес, Мигуелито и Монтейро реализираха попаденията.

Към 11:18 на 06.09.2024 Новините от днес