site.btaСтефани Стоева стартира с победа на единично жени на турнир по бадминтон в Любляна

Снимка: Владимир Шоков/БТА

Стефани Стоева се класира за втория кръг на единично жени на международния турнир по бадминтон в Любляна (Словения).

Националката, която се класира пета на двойки жени със сестра си Габриела Стоева на Олимпийските игри в Париж 2024, победи лесно в първия си мач представителката на домакините Ника Бедич с 21:6, 21:9 за 22 минути. Следващата й съперничка ще бъде швейцарката Гаел Фукс.

В тази надпревара Стефани Стоева играе само на единично.

Таня Иванова също постигна успех - срещу хърватката Луна Шабан с 21:13, 21:12 за 24 минути. Гергана Павлова е седма поставена и ще започне директно от втория кръг срещу Ариана Корент (Словения).

При мъжете Цветомир Иванов преодоля квалификациите след две победи. Първо той надделя над Никита Пешехонов (Словения) с 21:15, 21:12 за 25 минути, а след това елиминира петия в пресявките Леон Зейвалд (Австрия) с 21:16, 18:21, 21:17 за 47 минути. Първият му съперник в основната схема ще бъде Венката Бхимаварапу (Индия).

Пейо Бойчинов записа един успех и едно поражение в квалификациите, а Цветан Иванов, Мартин Стратиев и Денис Маринов загубиха първите си срещи.

Утре започват участие смесената двойка Пейо Бойчинов/Таня Иванова и поставените под номер 2 при женските дуети Гергана Павлова и Таня Иванова.

На мъже двойки Денис Маринов/Цветомир Стоянов и Цветан Иванов/Мартин Стратиев продължават във втория кръг без игра след отказ на съперниците им.

Към 20:13 на 05.09.2024 Новините от днес