site.btaОБНОВЕНА Габриел Донев и Александър Петров стартираха с победи на турнир по тенис в Сърбия, Симон Антони Иванов отпадна след отказване

Габриел Донев Снимка: БТА/архив

Българите Габриел Донев и Александър Петров се класираха за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Пирот (Сърбия) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Донев се наложи над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Йован Белобрък с 6:4, 6:2, а Петров елиминира поставения под номер 4 сърбин Милян Зекич с 6:4, 6:4.

Новият национален шампион на открито Симон Антони Иванов отпадна в първия кръг от шестия в схемата Вук Радженович (Сърбия), след като се отказа при 6:7(4), 0:3 заради физически проблеми след около час и четвърт на корта. Българинът пропиля аванс от 4:2 гейма в първия сет, който сдаде след тайбрек, а във втората част той загуби първите три гейма и реши да прекрати участие в двубоя.

Четвъртият българин в турнира - преминалият през квалификациите Джордж Лазаров, ще стартира в основната схема утре срещу Деметрис Азоидес (Гърция).