site.btaАдриан Андреев завоюва първата си титла от сериите "Чалънджър" след изразителна победа на финала на турнира по тенис в Порто

Адриан Андреев / Снимка: БТА

Адриан Андреев спечели титлата на турнира по тенис на клей в Порто (Португалия) с награден фонд 74 825 евро, надигравайки испанеца Карлос Табернер с 6:3, 6:0 на финала. Това е първи трофей за българина в надпревари от сериите "Чалънджър".

Шестият поставен в схемата Андреев спечели убедително след час и 48 минути игра.

23-годишният българин загуби сервиса си в третия гейм на първия сет и изостана с 1:3, но това бе последният пробив за испанския му съперник. Андреев върна този брейк в шестия гейм и спечели 11 поредни, за да стигне до категоричното 6:3, 6:0.

С успеха Андреев заработи 75 точки за световната ранглиста, в която заема 261-ото място. Той обаче ще се изкачи до 203-а позиция в класацията от следващия понеделник.

Към 20:24 на 01.09.2024 Новините от днес