site.btaЛацио и Милан завършиха наравно в голово шоу в италианското футболно първенство

Лацио и Милан завършиха наравно в голово шоу в италианското футболно първенство
снимка: АР, Andrew Medichini

Лацио и Милан направиха голово шоу, но завършиха наравно 2:2 на стадион "Олимпико" в дербито от третия кръг на Серия А.

Гостите от Милано поведоха в резултата още в 8-ата минута чрез едно от новите си попълнения Страхиня Павлович. Сръбският национал засече центриране на Кристиан Пулишич.

След почивката обаче Лацио стигна до пълен обрат след две попадения в рамките на четири минути, реализирани от Валентин Кастейянос-Тати в 62-ата и Булае Диа в 66-ата минута.

Рафаел Леао изравни в 72-ата минута, след като получи асистенция от Тами Ейбрахам.

Тимът на Милан воден от Пауло Фонсека остава без победа след първите три кръга от новия сезон.

В друга среща Наполи постигна късен обрат с 2:1 в домакинството си на Парма. Домакините на "Диего Марадона" измъкнаха успеха с два гола в добавеното време. Звездното попълнение Ромелу Лукаку даде тон за обрата в 92-рата минута, а Андре-Франк Замбо Ангиса вкара втория гол за неаполитанците в 96-ата минута. Преди това гостите бяха повели чрез Анже-Йоан Бони, който се разписа от дузпа в 19-ата минута.

Парма остана с човек по-малко в 76-ата минута, когато вратарят Зион Сузцуки получи червен картон.

Първенство на Италия по футбол, срещи от 3-ия кръг: Болоня - Емполи - 1:1 Лече - Каляри - 1:0 Лацио – Милан – 2:2 Наполи – Парма – 2:1 днес: Фиорентина - Монца Дженоа - Верона Ювентус - Рома Удинезе - Комо от петък: Венеция – Торино - 0:1 Интер – Аталанта - 4:0