site.btaОлимпик Марсилия се наложи като гост над Тулуза в двубой от футболното първенство на Франция

снимка: АР, Daniel Cole

Английският нападател Мейсън Грийнууд отбеляза два гола при победата на Олимпик Марсилия с 3:1 в гостуването на Тулуза от 3-ия кръг на Лига 1.

Юношата на Манчестър Юнайтед откри резултата в 16-ата минута, когато с техничен удар преодоля вратаря. Само минута по-късно той удвои преднината на своя тим. Луиш Енрике изведе Грийнууд в чиста позиция, а той стреля веднага, за да запише петото си попадение от началото на кампанията.

Тулуза остана с човек по-малко в 27-ата минута, когато Франк Магри получи директен червен картон заради опасна игра.

В 52рата минута Кресуел си отбеляза автогол и преднината на Марсилия стана 3:0.

Тулуза отбеляза почетен гол в самия край на мача, когато Шейви Бабика наказа грешка на вратаря Херонимо Рули.

С този успех Марсилия поведе в класирането със 7 точки, колкото има и Нант. Тулуза пък остава без победа на 13-тата позиция с 2 пункта в актива си.

Мачове от третия кръг на френската Лига 1: Монпелие - Нант - 1:3 Брест - Сент Етиен - 4:0 Тулуза - Олимпик Марсилия – 1:3 днес: Монако - Ланс Анже - Ница Льо Авър - Оксер Реймс - Рен Лил - Пари Сен Жермен от петък: Олимпик Лион - Страсбург - 4:3

Към 11:19 на 01.09.2024 Новините от днес