site.btaС два гола на Матеус Енрике тимът на Крумовград прекъсна серия от пет поредни загуби

Снимка: кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев (ЛФ)

Първенство на България по футбол, среща от 7-ия кръг на първа лига:
ФК Крумовград - Септември (София)        2:0 (1:0)
Голмайстори: 1:0 Матеус Енрике 26, 2:0 Матеус Енрике 49
Жълти картони: Бертран Фурие (Септември)
Стадион "Никола Щерев-Старика": 100 зрители
Главен съдия: Драгомир Драганов (Варна)
ВАР-съдия: Георги Кабаков (Пловдив)
състави:
ФК Крумовград: Янко Георгиев, Матей Шимич, Лазар Марин, Божидар Кацаров, Александър Георгиев, Джунейт Али, Даниел Оливейра, Диего Рапосо (90+1 - Момчил Цветанов), Серкан Юсеин (68 - Ерол Дост), Патрик Луан (87 - Наско Милев), Матеус Енрике (68 - Рафаел Фуртадо)
Септември (София): Димитър Шейтанов, Кубрат Йонашчъ, Михаил Полендаков, Страхиня Керкез, Виктор Очаи (81 - Клери Сербер), Бертран Фурие, Георги Върбанов, Мартин Моран (61 - Джордан Гутиерес), Борислав Рупанов, Митко Митков (61 - Фаустас Степонавичюс), Виктор Тейстър (79 - Никола Величковски)

Крумовград постигна втора победа през сезона и първа след пет поредни поражения, след като в среща от 7-ия кръг на efbet Лига надделя над Септември (София) с 2:0 на свой терен в Пловдив. Победата издига тима на 12-о място с 6 точки, докато Септември търпи днес шесто поражение от шест мача и са на дъното на класирането без никакъв актив.
    И двата гола за домакините вкара Матеус Енрике, като това са неговите дебютни голове в българското първенство. Поражението за столичани беше напълно логично на фона на показаното на терена, като за целия мач те имаха едва три удара към вратата, само един точен.
    Двата отбора преди срещата бяха на дъното на класирането, като доста по-сложна е ситуацията в Септември. Столичани все още нямат точка от началото на сезона. Иначе двубоят започна с близо четвърт час закъснение, тъй като проблем с осветлението трябваше са бъде отстранен.
    Началото беше за домакините, които в първите 10 минути създадоха две добри положения. Първо Матеус Енрике стреля край вратата, след това вратарят Шейтанов спаси изстрел на Диего Рапосо. И в 27-ата минута натискът им даде резултат. Патрик Луан проби от дясно, центрира остро, а Матеус Енрике се оказа на три метра от голлинията непокрит и нямаше как да сбърка.
    До края на първата част септемврийци опитаха някакъв отговор, но в атака бяха доста неубедителни. Единствено Виктор Очаи стреля от далече, но подобно изпълнение нямаше как да създаде проблеми за вратаря Георгиев.
    Четири минути след началото на втората част домакините удвоиха преднината си и пак същите футболисти се оказаха замесени в гола. Патрик Луан открадна топката от бавно реагиращия в случая Кубрат Йонашчъ, напредна по крилото, подмина Върбанов и пусна успоредна топка в малкото наказателно поле. Нямаше никой и Матеус Енрике на празна врата се разписа за 2:0.
    В 60-ата минута Луан можеше да запише трето голово подаване, след като отново подмина Кубрат Йонашчъ. И пак подаде в центъра на наказателното поле, където на голова позиция се оказа Джунейт Али. Той стреля, но топката попадна в тялото на Керкез и излезе в ъглов удар.
    Макар и осигурили си добър аванс, домакините продължиха да атакуват и в края на мача можеха да стигнат и до трети гол. Шансове за гол пропуснаха Александър Георгиев и Диего Рапосо, докато в последната секунда Септември беше близо да създаде проблем за вратаря Георгиев, който изпрати един от най-спокойните си мачове.

Към 02:20 на 01.09.2024 Новините от днес