site.btaЗлатен и сребърен медал спечелиха на Световното първенство по кикбокс за кадети в Унгария и двама шуменци, част от националния отбор на България

Снимки: кореспондент на БТА в Шумен Станимир Савов/Архив.

Националните състезатели на България по кикбокс от Спортен клуб „Шуменска крепост“ Габриел Чергански и Хелин Хасан спечелиха съответно златен и сребърен медал на Световното първенство по кикбокс за кадети, което се провежда в унгарската столица Будапеща, става известно от официалния сайт на състезанието.

Двамата шуменци играха финални срещи в стил К1. В категория до 60 килограма Габриел Чергански е спечели с 3:0 над Али Габас от Казахстан, а в категория до 52 килограма Хелин Хасан е загубила със същия резултат финалната си среща от украинката Анастасия Мелник, поставена под номер едно в схемата на турнира.

Третият шуменски представител на първенството Йолина Димитрова, състезавала се в категория до 65 килограма, е загубила четвъртфиналния си двубой от състезателка от Полша.

Мартин Пачов e "безапелационен и световен шампион по кикбокс" в категория до 60 килограма в стил фул контакт при юношите до 19г. Виктор Ненков е световен шампион в категорията до 67 килограма в стил К1 при юношите до 19 години, а Христина Андонова спечели две световни титли в стиловете пойнт файтинг и лайт контакт, се съобщава още на официалната страница на Българска федерация по кикбокс и муай тай.

България участва с 86 състезатели на Световното първенство по кикбокс за кадети, което се провежда от 23 август до 1 септември в унгарската столица Будапеща. Това е първото от двете най-престижни състезания в кикбокса на международната федерация "ВАКО" за тази година.

Припомняме, че на 24 април кметът на Шумен проф. Христо Христов се срещна и награди спортистите от града, спечелили седем медала на Европейската купа по кикбокс и бронз от Европейското първенство по ММА.

Към 17:15 на 31.08.2024 Новините от днес