site.btaЛъчезар Вълчев завърши четвърти на троен скок на Световното първенство по лека атлетика до 20 години

Лъчезар Вълчев Снимка: БТА/архив

Българинът Лъчезар Вълчев се класира на четвърто място на троен скок на Световното първенство по лека атлетика до 20 години в Лима (Перу).

Европейският първенец за юноши до 18 години от Йерусалим 2022 и национален първенец при мъжете за този сезон Вълчев завърши състезанието с изравнено лично постижение от 16.16 метра.

Шампион стана Итън Оливър (Нова Зеландия) с изравнен рекорд на Океания за младежи до 20 години от 17.01 метра. Карсън Гордън (САЩ) заслужи среброто с лично постижение от 16.74 метра, а бронза взе Инлун Ма (Китай) също с персонален рекорд от 16.30 метра.

Друг българин - Христо Илиев, отпадна в полуфиналите на спринта на 200 метра. Той финишира с време 21.65 секунди и се нареди 17-и в крайното класиране.

В бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов, бронзов медалист за юноши до 18 години от Еврошампионата в Банска Бистрица 2024, също не успя да преодолее полуфиналите. Той даде 17-о време с 13.84 секунди.