site.btaШампионът Пари Сен Жермен постигна убедителен успех над Монпелие в среща от втория кръг на Лига 1

снимка: AP Photo/Thibault Camus

Брадли Баркола вкара два гола, a шампионът в Лига 1 Пари Сен Жермен разгроми Монпелие с 6:0 в първия си домакински мач за сезона във футболното първенство на Франция.

Играчите на Луис Енрике доминираха изцяло на "Парк де Пренс" и записаха втора поредна победа след успеха с 4:1 срещу Льо Авър в първия кръг миналата седмица.

Баркола откри резултата в 4-ата минута след страхотен самостоятелен пробив по левия фланг, преди Марко Асенсио да удвои преднината, пращайки топката в мрежата след брилянтен ход на отбора през слабата защита на гостите в 24-ата.

Баркола вкара второто си попадение след подаване на Усман Дембеле осем минути след почивката, докато Ашраф Хакими хладнокръвно отбеляза след пас от далечна дистанция на Нуно Мендеш пет минути по-късно.

Уарен Заир-Емери се записа след час игра след втората асистенция на Дембеле, а резервата Кан-ин Ли подпечата разгрома с удар от границата на наказателното поле осем минути преди края.

"Много съм щастлив, защото това е първият ни домакински мач. Искахме да донесем малко радост на феновете. Беше перфектна вечер. Усетих го още на тренировката. Вкарахме шест гола, но можехме да вкараме 10. Днес беше нашата вечер... играчите бяха невероятни. Чувството е страхотно", каза мениджърът на парижани Луис Енрике пред DAZN.

ПСЖ ще се стреми да продължи перфектния си старт на кампанията като гост срещу Лил на 1 септември, докато Монпелие приема Нант ден по-рано.

"Имаше само два мача, но съм наистина доволен от това, което видях", добави Енрике.