site.btaЛандо Норис направи най-добра обиколка в първата свободна тренировка на Формула 1 в Нидерландия

Снимката: AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Ландо Норис от Макларън направи най-добра обиколка по време на първата свободна тренировка преди Гран при на Нидерландия от Формула 1. В първото състезание след лятната пауза Норис записа време 1:12.322 минути на 4.259-километровото трасе в Зандвоорт.

Защитаващият титлата си Макс Ферстапен се класира на второто място с 0.201 секунди пасив. Люис Хамилтън завърши трети за Мерцедес с допълнителни четири десети изоставане.

Първата тренировъчна сесия в Нидерландия премина на предимно мокър асфалт, като Макларън и Астън Мартин първи сложиха сликовете близо 15 минути преди изтичането на часовника. Останалите обаче бързо ги последваха и трафикът стана твърде голям, а Ферстапен се добра до второто време едва в последната си обиколка.

Трикратният световен шампион търси четвърта поредна победа в домашното си състезание, което стартира в неделя от 16:00 българско време. За него това ще бъде Гран при номер 200 от 2015 насам.

Ферстапен е лидер в класирането със 78 точки пред Норис, но няма победа в четири поредни състезания и има само един подиум в този период.

Към 17:15 на 23.08.2024 Новините от днес