site.btaЧелси надви трудно Сервет като домакин в плейофите на Лигата на конференциите

Челси надви трудно Сервет като домакин в плейофите на Лигата на конференциите
Нкунку вкара първия гол от дузпа в началото на второто полувреме / Снимка: AP Photo/Alastair Grant

Английският футболен клуб Челси игра неубедително, но спечели с 2:0 срещу швейцарския Сервет в първи мач от плейофите на Лигата на конференциите и може да чака далеч по-спокойно реванша на чужда земя през следващата седмица. Кристофър Нкунку и Нони Мадуеке бяха точни за "сините", които имаха голям късмет, че не получиха гол в този мач.

Сервет далеч не игра като аутсайдер и отправи осем изстрела повече от Челси към вратата, но домакините така и не превърнаха превъзходството в гол. Челси пък поведе пет минути след началото на втората част след точен удар от дузпа на Нкунку, който бе съборен в наказателното поле на съперника от вратаря Жереми Фрик.

Нони Мадуеке покачи на 2:0 за "сините" от Лондон 14 минути преди края. Резервата получи подаване зад гърба на защитата от Енцо Фернандес и оформи крайния резултат, с което Челси записа първата си победа за сезона и първа от три седмици насам.

На старта на Висшата лига "сините" отстъпиха с 0:2 срещу Манчестър Сити, а преди това не успяха да запишат успех в три поредни контроли.