site.btaЛудогорец постигна категоричен успех на Петрокуб и е съвсем близо до основната схема на Лига Европа

Лига Европа , плейофен кръг за влизане в основната схема - първи мач:

Лудогорец (Разград, България) - Петрокуб (Молдова)  - 4:0 (1:0)

Голмайстори: 1:0 Квадво Дуа 23, 2:0 Руан Секо 59, 3:0, 4:0 Диниш Алмейда 90+1, 90+4

Жълти картони: Якуб Пьотровски (Лудогорец); Михаил Платика (Петрокуб)

Главен съдия: Анастасиос Папапетру (Гърция)

Стадион "Лудогорец Арена": 3000 зрители

Състави:

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак Фон Витри, Едвин Куртулуш, Диниш Алмейда, Сон (62-Антон Недялков), Якуб Пьотровски, Педро Нареси (70-Дерой Дуарте), Рик Джонатан (70-Георги Русев), Руан Крус (62-Агибу Камара), Квадво Дуа (81-Тодор Неделев), Кайо Видал

Петрокуб: Силвиу Смаленеа, Йон Борс, Виктор, Мудрак, Сергиу Платика, Йон Джордан,  Михаил Платика (78-Бубакар Диало), Теодор Лунгу, Корнелиу Корунту, Василе Джордан, Владимир Амброс  (63-Думитру Демиан), Марин Корунту (46- Михай Лупан)

Лудогорец направи решителна стъпка към място в основната схема на Лига Европа, след като постигна успех като домакин с 3:0 над Петрокуб (Молдова). Попаденията за разградчани бяха дело на Квадво Дуа, Руан Крус и Диниш Алмейда на два пъти. Реваншът е на 29.08 (четвъртък) от 20:00 часа в Кишинев.

Лудогорец започна много силно срещата и показа, че е много по-класния от двата тима. В 7-ата минута Рик Джонатан намери Якуб Пьотровски в чиста позиция, но той не намери целта. Малко след това и Кайо Видал не успя да порази целта.

Последваха нови пропуски на домакините, за да се стигне до 23-ата минута, когато Квадво Дуа получи подаване от Кайо Видал и прати топката в мрежата на Петрокуб за 1:0.

Попадението даде нов положителен импулс на Лудогорец и футболистите на Захари Сираков създадоха няколко отлични възможности, но те бяха пропуснати.

В 44-ата минута Аслак фон Витри стреля с десния крак от свободен удар добре, но за съжаление на норвежеца, то той уцели напречната греда на Петрокуб.

Само четири минути след подновяването на играта Руан Крус с акробатично изпълнение пропусна да удвои аванса на българския тим. Малко след това мощен удар на Рик Джонатан отляво не затрудни Смаланеа.

В 57-ата минута Петрокуб реализира гол чрез Йон Жардан, но той беше отменен заради засада.

120 секунди по-късно Лудогорец стигна до втори гол, след Руан Крус с майсторско изпълнение не остави шансове на Смаланеа.

Домакините продължиха да търсят нов гол, но постепенно овладяха играта в центъра на терена. Захари Сираков от своя страна направи няколко смени, като даде шанс за изява на Русев, Недялков, Неделев и Камара. Така в първата минута на добавеното време на мача Неделев стреля от фаул, а вратарят на гостите с мъка изби, но при добавката Диниш Алмейда покачи на 3:0.

Три минути по-късно португалецът оформи крайното 4:0, след като засече с глава центриране от корнер.

Към 01:10 на 23.08.2024 Новините от днес