site.btaБаскетболният отбор на Тунджа (Ямбол) за юноши до 18 години спечели турнира за Балканската купа в Одрин

снимка: БК Тунджа Ямбол

Баскетболният отбор на Тунджа (Ямбол) за юноши до 18 години спечели турнира за Балканската купа, провел се в Одрин между 19 и 22 август, съобщиха от клуба на страницата си в социалната мрежа Фейсбук.

Тимът, воден от Милен Костов, победи във всичките си четири мача и надигра със значителна преднина всички свои съперници.

Във финалната среща днес юношите на Ямбол разгромиха Черкезкьой Динамик със 70:44 точки. Първата победа на тима беше над домакините от Едирне ФСМ с 81:45, след което над Текирдаг Олимпик с 69:40 и над Киркларели Генчлик със 106:54.

От клуба отбелязват отличното завръщане в игра след контузия на центъра Марк Йорданов. Поради контузии извън състава са останали Георги Иванов, Георги Димитров и Даниел Иванов.

Преди дни от клуба оповестиха, че е подадена заявка до Българската федерация по баскетбол юношите до 18 години да участва в Елитната група на Държавното първенство през сезон 2024-2025.

Поне пет момчета от юношеския баскетболен клуб Тунджа ще бъдат включени и в мъжкия отбор на Ямбол, който и в този сезон (13-и пореден) ще играе в елита на българския баскетбол – Националната баскетболна лига, посочват още от тима.

Към 21:20 на 22.08.2024 Новините от днес