site.btaВитория Гимараеш се приближи до групите на Лига на конференциите след убедителен успех срещу Зрински Мостар

квалификационен кръг на турнСнимка: кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев (ПБ)

Португалският отбор Витория Гимараеш победи Зрински Мостар с 3:0 в пъ.ви мач от плейофа за място в груповата фаза на Лигата на конференциите.

Отборът от Босна и Херцеговина достигна до тази фаза след успех срещу Ботев Пловдив с общ резултат 3:2 в предишния кръг.

Витория Гимараеш поведе с гол на Рикардо Мангаш веднага с.ед почивката.

Тони Борекович добави втори гол в 51-ата минута, а Жоао Мендеш затвъ.ди успеха с трети гол в 88-ата минута.

Така португалците почти се класираха в групите на третия по сила турнир в Европа преди реванша следващата седмица.

Към 10:38 на 22.08.2024 Новините от днес