site.btaАлександър Донски отпадна във втория кръг на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" в Добрич

Александър Донски Снимка: БТА/архив

Александър Донски отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове "Изида Къп" от сериите "Чалънджър" в Добрич с награден фонд 36900 евро.

Квалификантът Донски загуби от аржентинеца Хуан Баутиста Торес с 3:6, 6:1, 3:6 след почти два часа игра. Първите два сета преминаха при поделено надмощие, като българският национал започна лошо и допусна изоставане от 1:5 гейма в първата част, но във втората той поведе с 5:0 и изравни резултата. В решаващия трети сет Донски навакса пробив пасив и от 1:4 намали до 3:4, но в осмия гейм отново загуби подаването си. Торес сервираше за мача и българинът поведе с 40:15, но пропусна общо три шанса да върне брейка и отпадна.

Въпреки поражението, той заработи 620 евро и 7 точки за световната ранглиста.

Друг български национал Пьотр Нестеров по-рано днес достигна до четвъртфиналите на сингъл.

В надпреварата на двойки по-късно днес Донски и Луиш Брито (Бразилия), поставени под номер 1, стартират срещу участващите с "уайлд кард" Виктор Киров (България) и Марцел Зелински (Полша). Представителят на домакините Антъни Генов и Владислав Орлов (Украйна) ще играят в първия кръг срещу Ишай Олиел (Израел) и Роберт Стромбакс (Латвия). Получилите покана от организаторите за основната схема при дуетите  българи Динко Динев и Николай Неделчев пък ще започнат срещу французите Габриел Дебрю и Артюр Жеа.