site.btaПьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис от сериите "Чалънджър" в Добрич

Пьотр Нестеров / снимка: Благой Кирилов/БТА (БТ)

Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Добрич с награден фонд от 36 900 евро.

21-годишният Нестеров, който в момента е четвърта ракета на България, се справи без големи трудности с испанеца Николас Санчес Искиердо с 6:1, 6:2 за час и 45 минути.

Българинът, който е със 102 места зад Искиердо в ранглистата на АТП, не показа притеснение от по-високия ранкинг на съперника си и категорично спечели мача, като не допусна нито един пробив, но за сметка на това реализира пет такива.

На четвъртфиналите Нестеров очаква победителя от двойката между аржентинеца Валерио Абоян и руснака Иван Гахов.

За класирането си сред най-добрите осем в турнира българинът ще вземе 8 точки за световната ранглиста и 1030 евро от наградния фонд.

По-късно днес място на четвъртфиналите може да си осигури и Александър Донски, който има за съперник Хуан Баутиста Торес.

До края на деня са предвидени и три мача с българско участие в турнира на двойки.

Динко Динев и Николай Неделчев ще имат за съперници французите Габриел Дебрю и Артур Геа. Антъни Генов и украинецът Владислав Орлов ще играят с Яшай Олиел от Израел и Роберт Щромбахс от Латвия. Александър Донски и бразилецът Луис Брито пък ще се изправят срещу Виктор Киров и Марсел Зелински от Полша.

Към 17:10 на 21.08.2024 Новините от днес