site.btaЗащитаващият титлата си Себастиан Баес загуби още в първия си мач на турнира в Уинстън-Сейлъм

Себастиан Баес / снимка: АП/Mark J. Terrill

Поставеният под номер 1 в схемата Себастиан Баес от Аржентина загуби още в първия си мач на турнира на твърда настилка в Уинстън-Сейлъм (САЩ) от сериите АТП 250.

В среща от втория кръг Баес, който през миналата година спечели надпреварата, отстъпи с 3:6, 4:6 пред хърватина Борна Чорич. Аржентинецът така и не намери начин през целия мач как да се справи с мощните сервиси на Чорич. Хърватинът записа седем аса и спечели 30 от всички 34 разигравания в срещата, в които успя да пласира първи сервис.

В третия кръг за място на четвъртфиналите Чорич ще спори с номер 16 в схемата Ринки Хиджиката от Австралия.

Ранно отпадане претърпя и поставеният под номер 3 в схемата Франсиско Черундоло. Аржентинецът отстъпи с 4:6, 4:6 пред 107-мия в световната ранглиста Закари Свайда от САЩ. И в двата сета на мача Свайда успя да реализира пробиви в последния десети гейм, които му донесоха и класирането за следващата фаза.

Следващият съперник на Свайда ще бъде руснакът Павел Котов, който елиминира французина Александър Мюлер след 6:4, 5:7, 6:2.

С турнира в Уинстън-Сейлъм се сбогуваха и другите двама представители на Аржентина във втория кръг. Томас Мартин Етчевери, поставен под номер 6 в схемата, загуби с 6:4, 5:7, 3:6 от белгиеца Зизу Бергс, докато номер 7 в схемата Мариано Навоне отпадна след 5:7, 3:6 срещу китаеца Цзюнчън Шан. Малко след края на срещата Шан обяви, че има травма и няма да може да продължи участието си в турнира, което направи италианеца Лоренцо Сонего първия четвъртфиналист.

Във втория кръг Сонего спечели с безпроблемното 6:4, 6:1 срещу швейцареца Доминик Щрикер.

Към третия в Уинстън-Сейлъм продължава шампионът за 2016 година Пабло Кареньо Буста. Испанецът, който доскоро се възстановяваше от тежка травма, се нуждаеше от само 70 минути, за да победи с 6:2, 6:2 състезаващия се за Казахстан руснак Александър Шевченко.

За място на четвъртфиналите Кареньо Буста ще спори с австралиеца Александър Вукич.

Към 11:20 на 21.08.2024 Новините от днес