site.btaАвстралиецът Александър Вукич отстрани Адриан Манарино и ще играе в третия кръг на турнира по тенис в Уинстън-Сейлъм

снимка: AP Photo/Mark J. Terrill

Представителите на Австралия Александър Вукич и Ринки Хиджиката се класираха за третия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Уинстън-Сейлъм (САЩ) от сериите АТП 250 с награден фонд 779 780 долара.

28-годишният Вукич продължава доброто си представяне в надпреварата. След като отстрани британеца Дан Еванс на старта, австралиецът елиминира и четвъртия поставен Адриан Манарино от Франция със 7:6(5), 2:6, 6:1. Двубоят продължи два часа и една минута.

В третия кръг Александър Вукич очаква победителя от мача между Пабло Кареньо-Буста (Испания) и 13-ия в схемата Александър Шевченко от Казахстан.

16-ият поставен Хиджиката победи във втория кръг Артюр Казо (Франция) след обрат с 4:6, 6:3, 7:6(4) за два часа и 44 минути игра.

Следващият му противник ще бъде победителят от сблъсъка между водача в схемата и защитаващ титлата си от миналата година Себастиан Баес от Аржентина и хърватина Борна Чорич.

Към 11:18 на 20.08.2024 Новините от днес