site.btaВ състава на Реал Мадрид все още липсва баланс, сигурен е треньорът на "белите" Карло Анчелоти след равенството с Майорка

AP Photo/Francisco Ubilla

Мениджърът на Реал Мадрид Карло Анчелоти критикува липсата на баланс и слабата защита на "белите" при равенството 1:1 в гостуването срещу Майорка в неделя вечерта в първия кръг от новия сезон в Испания.

Италианският специалист е категоричен, че на футболистите на европейския клубен шампион им липсва концентрация, след като поведоха в началото чрез Родриго, но позволиха на домакините да спечелят точка след удар с глава на Ведат Мурики след почивката.

"Не съм щастлив. Можехме да се справим много по-добре. Трябва да сме по-концентрирани, да работим по-добре като отбора. Това не е проблем с фитнеса, а психически. Не искам да се оправдавам за нищо. Трябваше да се справим доста по-добре и да покажем повече отдаденост към целта ни. Можем да научим много от този мач, в който ясно се вижда, че има шанс да се появят проблеми", каза разочарованият Анчелоти по време на пресконференция.

Италианецът беше особено критичен към играта в защита на столичани, като каза, че отборът се нуждае от по-дисциплинирано представяне заради системата, която практикува с четирима атакуващи футболисти - Килиан Мбапе, Винисиус, Родриго и Джуд Белингам.

"Започнахме добре, поведохме и имахме шансове да отбележим втори гол, но през второто полувреме ни липсваше баланс. Това беше мач, който можехме и да загубим. Играем особено атакуващо и балансът в защита е основна част от начина, по който сме изградени като състав. Опитвахме се да отнемем топката, да пресираме след загуба на топката. Когато говорим за отбрана, преди всичко става дума за колективен ангажимент. Балансът се намира с играчите, които мислят за едно и също нещо. Когато трябва да спечелим топката обратно, трябва да помислим всичко заедно. Това е проблем за всички, не само за нападателите, халфовете или защитниците", допълни Карло Анчелоти.

Към 13:25 на 19.08.2024 Новините от днес