site.btaЯник Синер и Франсис Тиафо се класираха за финала на турнира "Мастърс" в Синсинати

Яник Синер / снимка: АП/Graham Hughes

Водачът в световната ранглиста по тенис Яник Синер и представителят на домакините от САЩ Франсис Тиафо ще играят един срещу друг във финала на турнира "Мастърс 1000" в Синсинати.

В полуфиналите италианецът Синер се справи за малко над три часа игра с германеца Александър Зверев със 7:6(9), 5:7, 7:6(4).

Решителен за изхода на двубоя се оказа първият сет, който Синер успя да "открадне" в последния възможен момент. Италианецът губеше с 3:5 гейма, но успя да изравни с пробив за 5:5, а след това отрази и два сетбола в тайбрека, за да го спечели с 11:9 точки.

Шампионът за 2021 година Зверев изравни резултата в сетовете след късен пробив в края на втората част. В решителната трета и двамата тенисисти печелеха уверено подаванията си, а в тайбрека Синер поведе с 6:3 точки и от втория си мачбол затвори срещата.

В другия полуфинал Тиафо осъществи обрат срещу номер 15 в схемата Холфер Руне от Дания за крайното 4:6, 6:1, 7:6(4) за 2 часа и 11 минути игра.

Американецът и датчанинът си размениха по един, а в заключителния трети Руне поведе с 3:0 гейма. Подкрепян от публиката обаче Тиафо проби, за да намали на 4:5 гейма, а след това на свой сервис отрази и два мачбола, преди да изравни за 5:5.

В тайбрека Тиафо поведе с 6:3 точки и подобно на Синер от втория опит затвори мача.

За американеца това ще бъде първи финал на турнир от сериите "Мастърс 1000".

Към 11:24 на 19.08.2024 Новините от днес