site.btaЛацио стартира сезона с победа над новака Венеция, български вратар остана на пейката за Каляри при равенство с Рома

Каляри и Рома не излъчиха победител / снимка: АП/Gianluca Zuddas

Българският вратар Велизар-Илия Илиев бе включен в групата на Каляри за домакинството на Рома от първия кръг на сезон 2024/25 в италианската Серия "А".

Илиев, който преди месец навърши 19 години, не се появи в игра, а срещата завърши 0:0.

Двубоят на о-в Сардиния бе дебют за новия наставник на домакините Давиде Никола, а за Илиев това бе първо включване в групата за мач от първенството при мъжете.

Самата среща не предложи особено много запомнящи се моменти, като всичко най-интересно в нея се случи в рамките на три минути между 79-ата и 82-рата. Първо Артьом Довбик уцели гредата за Рома с удар с глава от близка дистанция.

В ответната атака домакините също намериха напречния стълб чрез Разван Марин, а почти веднага след това гол за Рома бе отменен заради засада на Лоренцо Пелегрини.

В другия мач, игран по същото време, Лацио спечели с 3:1 при домакинството си на новака Венеция.

Магнус Кофод Андерсен даде мечтан старт на срещата за гостите, които откриха след само три минути игра на "Олимпико", но още до почивката Лацио сътвори обрат с голове на Тати Кастеянос в 11-ата минута и Матиа Дзакани в 44-тата от дузпа.

Крайното 3:1 бе оформено в 81-вата минута след автогол на Джорджо Алтаре.