site.btaРен започна сезона във Франция с категорична победа над Олимпик Лион

Рен започна сезона във Франция с категорична победа над Олимпик Лион
Бенжамен Бурего реализира първия гол за Рен срещу Олимпик Лион / снимка: АП/Jeremias Gonzalez

Отборът на Рен победи с 3:0 Олимпик Лион в последния мач от първия кръг във френската Лига 1.

Тимът от Бретан записа пети успех в последните седем мача от това съперничество, като домакините успяха да си изковат победата още до средата на първото полувреме.

Бенжамен Бурего даде преднина на Рен в 19-ата минута след удар от фаул и рикошет в стената.

Две минути след това Амин Гури се възползва от грешка в защитата на "хлапетата", открадна топката, заобиколи вратаря Лукас Пери и на празна врата покачи на 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено от резервата Хенрик Майстер в добавеното време на мача.

Срещата можеше да има и по-друг развой, ако новото попълнение в редиците на Олимпик Лион Жорж Микотадзе не бе изпуснал дузпа в 71-вата минута.

Първенство на Франция по футбол, срещи от първия кръг в Лига 1: Оксер - Ница 2:1 Анже - Ланс 0:1 Монпелие - Страсбург 1:1 Тулуза - Нант 0:0 Рен - Олимпик Лион 3:0 от събота: Реймс - Лил 0:2 Брест - Олимпик Марсилия 1:5 Монако - Сент Етиен 1:0 от петък: Льо Авър - Пари Сен Жермен 1:4

Към 11:17 на 19.08.2024 Новините от днес