site.btaКонте дебютира начело на Наполи в Серия А с тежко поражение при гостуването на Верона

Paola Garbuioi/LaPresse via AP

Наполи допусна тежка загуба с 0:3 при гостуването на Верона в първия кръг на италианската Серия А. Новият старши треньор на неаполитанците Антонио Конте няма да запомни с добро дебюта си начело на тима в калчото, като избраниците му бяха надиграни от домакините.

И трите гола паднаха през второто полувреме. Роша Ливраменто откри резултата в 50-а минута, а след това две попадения добави колумбиецът Даниел Москера.

Звездата на Наполи Хвича Кварацхелия бе сменен принудително след първото полувреме, след като получи контузия.

В друга среща от първия кръг участникът в Шампионска лига Болоня стигна само до равенство 1:1 у дома срещу Удинезе. Капитанът Рикардо Орсолини изведе Болоня от дузпа в 57-а минута, но гостите стигнаха до точката с попадение на Лаутаро Джанети в 68-а минута. Преди това Флориан Тувин изпусна дузпа за Удинезе, но при последвалия корнер Джанети бе най-съобразителен и прати топката в мрежата за 1:1.