site.btaСтивън Петков се разписа при домакинско равенство на Фейрензе в Португалия

Стивън Петков се разписа при домакинско равенство на Фейрензе в Португалия
снимка: ФК Фейрензе /Feirense

Българинът Стивън Петков се разписа за отбора на Фейрензe при домакинското равенство 2:2 срещу бившия си тим Академико Визеу във втория кръг на португалската втора дивизия.

В края на юли Петков се завърна за своя трети период във Фейрензе.

Българският футболист бе титуляр и игра цял мач за домакините. Нападателят извезе Фейрензе напред за 2:1 с попадение в 38-ата минута.

Гостите поведоха още в четвъртата минута след автогол на Найл Джон, а бразилецът Вашингтон изравни за Фейрензе в 18-ата минута.

Аржентинският полузащитник на гостите Алан Маринели оформи крайното 2:2 в 74-ата минута, въпреки че от 55-ата минута Академико Визеу игра с човек по-малко заради червения картон на Манкони Сориано Мане.

Двата тима делят първо-второ място във временното класиране във втора лига в Португалия с по 4 точки след два кръга.

Към 21:19 на 18.08.2024 Новините от днес