site.btaКолумбиецът Давид Алонсо спечели Гран при на Австрия в Мото 3

Колумбиецът Давид Алонсо спечели Гран при на Австрия в Мото 3
Давид Алонсо спечели Гран при на Австрия в Мото 3/ снимка: АП/Joan Monfort

Колумбиецът Давид Алонсо от отбора на Аспар Рейсинг спечели Гран при на Австрия в Мото 3.

Състезанието на пистата "Ред Бул Ринг" беше много напрегнато и до последния завой четирима мотициклетисти бяха в спора за първото място. 18-годишният Алонсо обаче отново показа много по-зряло каране от това, което предполага крехката му възраст и записа седмата си победа за сезона в основно състезание, с която увеличи преднината си на върха в генералното класиране на 71 точки.

При 11 изминали старта и оставащи още само девет авансът на колумбиеца по пътя към световната титла в Мото 3 вече изглежда непреодолим.

Днешният успех на Алонсо дойде след много добро каране още от самото начало. Той потегли от шеста позиция, но бързо успя да си намери място в челото на колоната, където се въртяха на първото място с нидерландеца Колин Вайер (Ликуи Моли Хускварна) и испанеца Давид Муньос (Бьо Моторспортс).

В крайна сметка Алонсо стигна до победата с време от 33:40.607 минути. Муньос завърши втори на 0.121 секунди, а третата позиция остана за друг испанец Даниел Олгадо (Ред Бул КТМ), който финишира едва на пет хилядни от секундата от Муньос. Вайер се свлече до петата позиция с изоставане от 0.303 секунди от Алонсо, а четвърти финишира друг представител на Испания - Анхел Пикерас (Леопард Рейсинг) на 0.211 секунди.

Испанецът Иван Ортола (МТ Хелметс), който трябваше да потегли от полпозишън, усети технически проблем точно в момента на старта и бе принуден да премине през бокса. Това го остави в дъното на колоната още при светването на зелените светлини. С добро каране обаче той успя да се добере до деветото място на малко повече от седем секунди и половина от победителя.

В генералното класиране Давид Алонсо събра 224 точки. Вторият Ортола е със 153 точки. Трето място заема Олгадо със 149 точки.

Следващото състезание в Мото 3 е Гран при на Арагон на 1 септември.

Към 15:20 на 18.08.2024 Новините от днес