site.btaУест Хям загуби домакинството си на Астън Вила

Уест Хям загуби домакинството си на Астън Вила
снимка: John Walton/PA via AP

Уест Хям загуби домакинството си на Астън Вила с 1:2 на "Лондон Стейдиъм" в мач от първия кръг на английската Висшата лига.

Новото попълнение на бирмингамци Амаду Онана, който пристигна за 50 милиона британски лири от Евертън, откри резултата в 6-та минута, след като засече с глава при центриране от корнер.

В 35-та минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, защото Томаш Соучек беше съборен в наказателното поле.  Зад топката застана Лукас Пакета, който беше точен и върна "чуковете" в мача.

Малко след това защитникът Емерсон тръгна на индивидуален пробив през отбраната на Астън Вила и отправи остър удар по земя, но Емилиано Мартинес реагира и изби.

През второто полувреме гостите увеличиха натиска. В 55-та минута Юри Тилеманс стреля  от дистанция, но вратарят Ареола изби, а при добавката на Морган Роджърс бранител на Уест Хям се хвърли на решителен шпагат и изчисти на сантиметри от голлинията.

След час игра Лука Дин изведе Джон Дуран зад гърба на противниковата отбрана, лице в лице с Ареола, но колубмиецът загуби равновесие и стреля неточно.

В 78-та минута гостите от Бирмингам стигнаха до попадение, което се оказа решаващо за победата на възпитаниците на Унай Емери. Джейкъб Рамзи, който е юноша на Астън Вила, получи подаване в наказателното поле и моментално комбинира с Джон Дуран, а 20-годишният нападател с едно докосване изпрати топката в мрежата на "чуковете" и оформи крайния резултат.