site.btaИга Швьонтек и Арина Сабаленка ще играят на полуфиналите на турнира по тенис в Синсинати

снимка: AP Photo/Marta Lavandier

Водачката в схемата Ига Швьонтек (Полша) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) от сериите УТА 1000.

В среща от четвъртфиналите Швьонтек отстрани след обрат рускинята Мира Андреева с 4:6, 6:3, 7:5 за два часа и 40 минути игра.

17-годишната Андреева осъществи ранен пробив и поведе с 3:1 в първия сет, за да го спечели впоследствие с 6:4.

Полската тенисистка обаче стартира по-концентрирано втората част, взе аванс от 3:0 и стигна до равенство след успешното 6:3. В оспорвания трети сет Мира Андреева поведе с 5:4, но Ига Швьонтек спечели следващите три гейма и приключи двубоя при първия си мачбол.

Съперничка на Швьонтек на полуфиналите ще бъде третата поставена Арина Сабаленка от Беларус, която се наложи над десетата в схемата Людмила Самсонова (Русия) с 6:3, 6:2 за 80 минути.

Сабаленка спечели първия сет след ключов пробив в шестия гейм, а във втората част започна със серия от 4:0, което до голяма степен предреши крайния изход.

Към 00:19 на 18.08.2024 Новините от днес