site.bta"Не излязохме по най-добрия начин, бяхме прекалено нервни", каза треньорът на Арда Александър Тунчев след загубата от Спартак 1918 Варна

снимка: Кореспондент на БТА във Варна Красимир Кръстев

Изказване на треньора на Арда Александър Тунчев след срещата от 5-ия кръг на efbet Лигата между Спартак 1918 Варна и кърджалийския тим, завършила 1:0 за домакините.

Александър Тунчев (треньор на Арда) – „Наистина не излязохме по най-добрия начин. Отдавам го на две причини. Едната е голът, който допуснахме, другата е, аз казах и на вашите колеги досега не съм си позволявал никога да казвам нищо за съдиите, но в пореден мач, леко, тънко, изнервя, жълт картон за първи фаул, нарушение – не дава фаул за нас, и това нещо ни изнерви допълнително. До 30-ата минута ние не бяхме на себе си, футболистите бяха доста изнервени, ръкомахаха, жестикулираха, караха се със съдията и не мислехме изобщо за футбол.

През второто полувреме най-важното беше да се успокоим. Ние бяхме прекалено нервни, пак казвам до 30-ата минута нищо не се получаваше. Ранният гол, който допуснахме – също грешка се получи. През второто полувреме ни липсваше единствено по-голяма концентрация пред гола. Имахме ситуациите, създадохме ги, но не успяхме да отбележим. Наистина е така – смените вкараха малко повече агресия, това искам от първата минута.

За мен имаше някои ситуации, в които съдията показваше някакъв критерий срещу нас, а по обратен начин – обратно – критерий някакъв срещу Спартак Варна. Не мога да го разбера. Давам ви ситуация с Борислав Цонев, при която той поема топката на гърди, обръща се настрани и отзад го блъска Ангел Грънчов, съдията ми каза, че Боби (Борислав Цонев) търсил контакт. Нямам обяснение на някои ситуации, но не ни е той виновен. Не ме разбирайте грешно – съдията по никакъв начин не е повлиял на резултата.

Пропуските на нашите състезатели го отдавам на концентрация, това е. Подценяваме някой път ситуациите, мислим, че е лесна ситуацията и лесно ще я отиграем и на това се дължи.

Арда е добър отбор, но може да бъде много по-добър отбор. Трябва време. Необходимо е време. Има доста нови футболисти, които трябва да свикнат един с друг. Някои са изпуснали подготовка като Димитър Велковски, Густаво Каскардо тепърва навлиза, Емил Виячки е нов футболист.“

Към 00:41 на 17.08.2024 Новините от днес