site.btaПьотр Нестеров ще играе на полуфиналите на сингъл на турнира по тенис в Мутенц

Пьотр Нестеров ще играе на полуфиналите на сингъл на турнира по тенис в Мутенц
снимка: Благой Кирилов/БТА, архив

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Мутенц (Швейцария) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставеният под номер 5 български национал победи водача в схемата Елмер Мьолер (Дания) със 7:6(4), 3:6, 7:6(7). Двубоят продължи три часа и 24 минути.

За място на финала Нестеров ще играе срещу победителя от мача между Кристоф Негриту от Германия и номер 8 в схемата Мика Брунолд от Швейцария.

Нестеров изостана с 0:2 в първия сет срещу Елмер Мьолер, но след това взе предимство и го спечели със 7:6 след тайбрек.

Мьолер поведе с 3:0 във втората част и удържа аванса си до успешното 6:3, а в решителния трети сет Пьотр Нестеров стартира убедително, печелейки първите три гейма. Датчанинът обаче изравни за 3:3 и 4:4. Нестеров пропусна мачбол при 5:4 и сервис на Мьолер, а впоследствие се стигна до тайбрек, който отрази един мачбол и при третата си възможност затвори мача в своя полза.

В надпреварата на двойки Пьотр Нестеров и Марат Шарипов (Русия), които бяха четвърти поставени, приключиха участието си след отказване на полуфиналите, а водачите в схемата Якуб Паул (Швейцария) и Матей Воцел (Чехия) достигнаха до финала без игра.

Към 18:16 на 16.08.2024 Новините от днес