site.btaНационалният отбор на България по волейбол за мъже до 20 години записа трети пореден успех на Балканското първенство

БТА, волейбол балканиада

Националният отбор на България по волейбол за мъже до 20 години спечели трета поредна победа на Балканиадата в сръбския курорт Върнячка Баня. "Трикольорите", водени от треньора Мирослав Живков, победиха с 3:0 (25:15, 25:15, 25:14) състава на Турция.

Успехът гарантира място за българите на полуфиналите срещу Гърция утре от 21:00 часа. Другият мач във финалната четворка е Сърбия-Турция.

Първият гейм беше доказателство колко силен елемент в играта на българите е началният удар. След равностойното начало Турция поведе с 8:5. Тогава на сервиса застана Симеон Николов и България записа шест поредни точки. Три от тях бяха асове. Турците, които бяха без загуба до днес, успяха да изравнят до 11:11. След това обаче българският тим се превърна в тотален хегемон на полето. Александър Къндев също показа колко важен е началният удар и след неговите изпълнения българите дръпнаха с 16:11. До края на гейма интрига реално нямаше.

Втората част отново беше демонстрация на мощ от страна на България. Само първите няколко минути бяха равностойни. В играта на "трикольорите" вървеше всичко - начален удар, блокада и атака. България поведе с 10:2 и след това всичко беше ясно.

Третият гейм нямаше голяма разлика с първите два. Николов застана на началния удар и България поведе с 4:0. Турците не можеха да се противопоставят и резултатът растеше непрекъснато. Блокадата също вършеше отлична работа. В нито един момент от мача Турция не у спя да намери решение за силните и добре насочени начални удари. Третата част завърши 25:14.

Към 01:12 на 16.08.2024 Новините от днес