site.btaЦСКА 1948 отпадна драматично от Лигата на конференциите

ЦСКА 1948 отпадна драматично от Лигата на конференциите
Снимка: Милена Стойкова/ БТА (ПБ)

Мач-реванш от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите:

Пафос (Кипър) - ЦСКА 1948 (България)  4:0 след продължения, 1:0 в редовното време (0:0)
* Първата среща завърши с победа 2:1 в полза на ЦСКА 1948.
голмайстори: 1:0 Дерик Лукарсен 90+7, 2:0 Жажа 94, 3:0 Андерсон 99, 4:0 Реян Даскалов 117-автогол
червен картон: Стив Фуртадо (ЦСКА 1948) 45
жълти картони: Муамер Танкович, Давид Голдар, Андерсон (Пафос), Реян Даскалов, Бирсент Карагарен, Стив Фуртадо, Радослав Кирилов, Касиано Бузон, Петър Маринов, Ивайло Марков, Теодор Иванов (ЦСКА 1948)
главен съдия: Лотар Д'ондт (Белгия)
"Алфамега Стейдиъм", Лимасол
състави
Пафос: Ивица Ивушич, Дерик Лукасен, Давид Голдар, Костас Пилеас (90-Мустафа Наме), Бруно (59-Жоао Кореа), Влад Драгомир, Иван Шунич (46-Андерсон), Пепе (80-Они Валакари), Муамер Танкович, Жайро, Жажа (98-Педро Пелажио)
ЦСКА 1948: Петър Маринов, Стив Фуртадо, Теодор Иванов, Емил Ценов, Том Рапнуи (91-Ивайло Марков), Неделко Пишчевич (98-Марто Бойчев), Реян Даскалов, Бирсент Карагарен (58-Касиано Бузон), Талис (72-Парвиз Умарбаев), Радослав Кирилов (84-Радослав Илиев), Марио Илиевски (72-Октавио)

ЦСКА 1948 отпадна от Лигата на конференциите. В мач-реванш от третия квалификационен кръг на турнира "червените" паднаха с 0:4 след продължения срещу Пафос, след като играха повече от 75 минути в намален състав. В редовното време българският отбор загуби драматично с 0:1 след попадение, реализирано дълбоко в допълнителното време, след като първият мач завърши с успех 2:1 за ЦСКА 1948.

След по-малко от минута игра Пепе застраши вратата на "червените", но шутира покрай вратата.

В деветата минута Жайро получи дълго диагонално подаване, остана очи в очи с Петър Маринов, но би в тялото на българския вратар.

В 21-вата минута столичани достигнаха до първата си по-сериозна възможност. Радослав Кирилов получи пас отляво и нанесе удар към далечния горен ляв ъгъл, но топката прелетя над вратата.

След 32 минути игра Пепе отново нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но кълбото премина над целта. Две минути след това Муамер Танкович стреля в аут след изпълнение на пряк свободен удар.

В 37-ата минута Талис центрира от ъглов удар и намери Бирсент Карагарен, който беше оставен непокрит в наказателното поле стреля с удар с глава, но топката се отби в напречната греда на вратата на домакините.

В последните секунди на първата част ЦСКА 1948 остана с човек по-малко на терена. Стив Фуртадо фаулира Влад Драгомир и получи втори жълт и съответно червен картон.

Секунди по-късно Жайро засече с глава центриране, но Петър Маринов отново се справи с опасността без никакви проблеми.

Само две минути след почивката Талис би от дистанция, но неточно. Пет минути по-късно минута Бруно проби отдясно и центрира за включилия се в нападението Давид Голдар, който нанесе удар с глава, преминал до вратата на българския отбор.

В 62-ата минута Жажа направи пробив, навлезе в наказателното поле и шутира, но уцели левия страничен стълб на вратата на "червените".

Три минути след това и Костас Пилеас шутира диагонално, но отново не намери целта.

В 68-ата минута Петър Маринов отново се намеси решително след опит за гол на Андерсон.

Десет минути по-късно Муамер Танкович нанесе удар, който затрудни Петър Маринов, но стражът на ЦСКА 1948 се справи с опасността.

Осем минути преди края на редовното време Емил Ценов се намеси стабилно и изчисти опасно центриране в наказателното поле, а Петър Маринов излезе неразчетено в опит да играе с топката и Голдар нанесе удар над вратата на ЦСКА 1948.

В допълнителните седем минути на двубоя ЦСКА 1948 се бранеше умело, но секунди преди края на продължението Пафос достигна до попадение. Жажа остана сам срещу Маринов, който изби първия удар, но при добавката на Дерик Лукарсен се ориентира най-добре в суматохата и промуши топката в мрежата, след което Пафос драматично поведе с 1:0.

В 93-ата минута Жажа проби в наказателното поле на "червените" и шутира, но вратарят Маринов отби шута му. Секунди по-късно Жажа пак навлезе в наказателното поле и би неспасяемо по диагонала, покачвайки резултата на 2:0.

Пет минути след това Андерсон се възползва от асистенция на Жоао Кореа и с удар отблизо реализира третото попадение във вратата на ЦСКА 1948.

В 117-ата минута Реян Даскалов си отбеляза автогол при опит да изчисти топката при центриране в наказатерното поле.

Към 01:07 на 16.08.2024 Новините от днес