site.btaЧерно море победи трудно Ботев Враца, два гола за домакините не бяха зачетени

Черно море победи трудно Ботев Враца, два гола за домакините не бяха зачетени
БТА, Варна (12 август 2024) На стадион "Тича" във Варна се играе срещата от 4-ия кръг на efbet Лига между отборите на Черно море и Ботев (Враца).Снимка: кореспондент на БТА във Варна Красимир Кръстев (БТ)

Среща от 4-ия кръг на efbet Лигата:

Черно море – Ботев (Враца) 2:1 (1:1)

Голмайстори: 0:1 Браян Переа (35-ата мин.), 1:1 Влатко Дробаров (40-ата мин.), 2:1 Васил Панайотов (70-ата мин.);

Стадион „Тича“;

Зрители - 3500;

Съдия – Димитър Димитров;

Жълти картони – Дуду, Мартин Милушев (Черно море); Браян Переа, Деян Лозев, Бубакар Траоре, Антоан Стоянов, Даниил Кондраков (Ботев);

Състави:

Черно море – Пламен Илиев, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Даниел Мартин, Васил Панайотов, Даниел Димов, Дуду (73-ата мин. , Асен Дончев (73-ата мин. Клаудиу Кешеру), Мартин Милушев (56-ата мин. Велислав Василев), Исмаил Иса (56-ата мин. Брено Тейшейра);

Ботев (Враца) – Федерико Бариос, Браян Переа, Антоан Стоянов (78-ма мин. Мартин Смоленски), Бубакар Траоре, Давид Суарес, Даниел Генов (78-ма мин. Спас Георгиев), Деян Лозев (71-ва мин. Дилян Георгиев), Мартин Бачев, Мартин Дичев, Стефан Цонков, Чавдар Ивайлов (71-ва мин. Даниил Кондраков);

Черно море победи трудно Ботев Враца с 2:1 в мач с два незачетени гола за домакините. Варненският тим стигна до обрат, след като губеше с 0:1. С успеха си "моряците" имат 7 точки в актива си, а гостите остават последни без спечелена точка.

Още в 1-ата минута на срещата Даниел Генов от гостите опита далечен удар от повече от 25 метра, но топката премина високо над вратата на Черно море. В 8-ата минута Исмаил Иса бе изведен в добра позиция отляво в наказателното поле на гостите, но стреля слабо по земя и вратарят Федерико Бариос улови топката без проблеми. В 10-ата минута домакините имаха нова възможност да открият резултата. Асен Дончев центрира отляво в наказателното поле на Ботев, където Исмаил Иса бе непокрит и стреля с глава, но топката премина встрани от вратата.  Секунди по-късно в ответната атака на врачани, след лошо изчистване на топката, тя попадна у Бубакар Траоре, който отправи силен шут от над 25 метра, но за късмет на Черно море топката се отби в напречната греда.

В 18-ата минута Живко Атанасов засече с глава топката след центриране от корнер, но тя премина над вратата на гостите. 120 секунди по-късно Асен Дончев от Черно море стреля от 20-тина метра, но неточно. След него и Исмаил Иса не успя да преодолее вратаря на гостите.

Ботев Враца нанесе своя удар в 35-ата минута, когато след центриране от корнер най-съобразителен в наказателното поле на домакините бе Браян Переа, който с глава от 2-3 метра вкара за 1:0 за гостите.

Само пет минути по-късно Черно море успя да изравни. След центриране отдясно на Васил Панайотов в наказателното поле на гостите, Живко Атанасов засече топката, но вратарят Федерико Бариос успя да спаси, но при последвалата добавка Влатко Дробаров вкара от непосредствена близост за 1:1.

След подновяването на играта в 57-ата минута Черно море вкара втори гол, който обаче не бе зачетен заради засада на Живко Атанасов, която бе потвърдена и от ВАР.

В 65-ата минута Дуду нахлу в наказателното поле на Ботев, финтира трима играчи на гостите и стреля опасно по земя, но топката премина на сантиметри встрани от вратата. В 67-ата минута Брено Тейшейра засече с глава топката след центриране на Даниел Мартин в наказателното поле на гостите, но ударът му беше неточен.

В 70-ата минута Дуду направи самостоятелен рейд от около 30-40 метра, навлезе в наказателното поле на гостите и пусна успоредно на голлинията топката към Васил Панайотов, който с удар от няколко метра вкара за 2:1. Новото попълнение за Черно море Клаудиу Кешеру прати топката в мрежата в 75-ата минута, но той отменен, тъй като асистентът за попадението Велислав Василев е бил в засада при паса към него.

В петата минута на добавеното време на мача Брено Тейшейра бе изведен в добра позиция от Клаудиу Кешеру и стреля, но за късмет на гостите топката премина на сантиметри от вратата.