site.btaЛокомотив София спечели три точки срещу Септември София

Локомотив София спечели три точки срещу Септември София

Двубой от четвъртия кръг в Първа футболна лига:

Септември София - Локомотив София - 0:1 (0:1)
жълти картони: Митко Митков, Франк Ландри (Септември), Селсо Рапосо, Симеон Сравчев, Доналдо Ака, Бруно Франко (Локомотив)
Национален стадион "Васил Левски"
състави
Септември: Димитър Шейтанов, Николай Дросев, Страхиня Керкез, Мартин Христов, Митко Митков, Франк Ландри (46-Мартин Моран), Маниумол Ачол (65-Виктор Очаи), Жан-Пиер да Силва, Джордан Гутиерес (65-Фаустас Степонавичюс), Кевин Беманга (46-Витиньо), Ивайло Михайлов (46-Бертранд Фурие)
Локомотив: Александър Любенов, Стефан Ламбезе, Диме Димов, Лука Иванов (55-Стив Траоре), Бруно Франко, Анастасиос Пицолис, Селсо Рапосо, Красимир Станоев, Симеон Славчев (87-Мики Орачев), Доналдо Ака, Светослав Диков (81-Диого Тейшейра)

Локомотив София победи с 1:0 като гост Септември София в мач от четвъртия кръг в Първа лига.

В третата минута Красимир Станоев стреля от границата на наказателното поле, а кълбото профуча покрай лявата греда на вратата, пазена от Димитър Шейтанов.

Пет минути след това Доналко Ака стреля с глава след центриране в наказателното поле на Септември.

Локомотив взе аванс в 11-ата минута, след като Светослав Диков получи топката, подаде за Красимир Станоев, който лесно преодоля стража Мартин Христов.

Светослав Диков шутира от дистанция в 25-ата минута, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 34-ата минута Селсо Рапосо напредна и центрира на втора греда, където Симеон Славчев стреля неточно с глава.

Две минути след почивката Диков опита удар с глава, но Димитър Шейтанов отново се намеси стабилно.

В 54-ата минута Славчев центрира от ъглов удар на втора греда, където Доналдо Ака отново не беше точен.

След точно час игра Бруно Франко напредна по крилото, опита да изненада Шейтанов със силен шут от малък ъгъл, но вратарят на Септември се справи с опасността.

Малко по-малко от четвърт час преди края на редовното време Жан-Пиер да Силва отне топката в средата на терена и напредна, след което отклони за Бертранд Фурие, чийто изстрел премина от външната страна на мрежата.

В третата минута на допълнителното време Доналдо Ака получи втори жълт и съответно червен картон и остави Локомотив в намален състав.

"Червено-черните" записаха втора поредна победа и вече имат 7 точки на шесто място, докато Септември инкасира трета последователна загуба.

Към 02:30 на 13.08.2024 Новините от днес