site.btaБългарският талант Мерт Дурмуш дебютира с асистенция за новия си отбор Сестри Леванте в среща за Купата на Серия С

Мерт Дурмуш по-рано през лятото беше представен като футболист на Пиза. снимка: Pisa Calcio

Българският талант Мерт Дурмуш записа първи официален мач за новия си отбор в Италия – Сестри Леванте от Серия С, където беше пратен за един сезон под наем от втородивизионния Пиза. Роденият през 2005-а година в Ловеч техничар се представи много добре, като игра много силно 85 минути в срещата от 1-ия кръг на турнира за Купата на Серия С, но тимът му падна с 2:3 от АлбиноЛефе като гост.

Дурмуш асистира за втория гол, имаше решаващо включване за първия и в началото на второто полувреме можеше да донесе успеха на своя тим, но ударът му с десния крак срещна гредата.

Турнирът за Купата на Серия С включва отбори само от третото ниво на италианския футбол и мачовете от първите кръгове са преди началото на първенството.

Двата отбора си вкараха четири гола преди почивката, като домакините от АлбиноЛефе поведоха с 2:0 само в рамките на две минути между 8-ата и 10-ата. Гостите от Сестри Леванте отвърнаха веднага. Само след още 120 секунди българският халф подхвана контраатака, подаде в дясно, откъдето последва центриране и Николас Паравичини прати топката в мрежата.

Резултатът беше изравнен в последната минута на първата част. Мерт Дурмуш центрира от ъглов удар, Едоардо Онето посрещна топката на първа греда и леко я отклони, за да стане неспасяема за вратаря на домакините Карло Мариета.

Минути след началото на втората част юношата на Литекс получи пас на границата на наказателното поле от дясно, финтира един защитник и стреля с десния крак. Топката обаче се отби в горната греда и излезе в аут.

Мерт Дурмуш игра през миналата година за четвъртодивизионния Санкаталдезе и се представи силно с 22 мача и 5 гола. Беше закупен от Пиза от Серия Б, но старши треньорът на тима Филипо Индзаги реши да даде на българина повече игрова практика и го изпрати в Серия С.

Сестри Леванте се състезава в поток Б на Серия С и открива новия сезон на 25-и август като гост на Губио.

Към 16:15 на 12.08.2024 Новините от днес