site.btaБългарските състезатели завоюваха седем медала на Европейското първенство по бокс за ученици в Баня Лука

Валя Николаева, снимка: БФ Бокс

Валя Николаева спечели златния медал на Европейското първенство по бокс за ученици в Баня Лука (Босна и Херцеговина), съобщават от Българската федерация.

Тя завоюва титлата при 44-килограмовите, след като съперничката й Глафира Трохина (Русия) не излезе на ринга.

Под ръководството на Михаил Таков и Фикрет Ереджебов родните таланти спечелиха още шест медала. Със сребърни отличия се окичиха Зигфрит Сашев (48 кг) и Симеон Спасов (54 кг). Бронзови медали спечелиха Кристиян Ганчев (46 кг), Стоян Христосков (52 кг), Никълъс Николов (63 кг) и Антонио Боцев (66 кг).

В класирането по медали България завърши на 10-а позиция. Общо 24 страни от общо 30 успяха да стигнат до отличията. На ринга се качиха 363 боксьори, като страната ни бе представена от 10 спортисти.

Към 00:12 на 12.08.2024 Новините от днес