site.btaАлександър Колев вкара два гола и Мустафа Сангаре добави още един за победа на Левски срещу Крумовград в efbet Лига

Колев (номер 9) вкара първия и последния гол / Снимка: Владимир Шоков/БТА (ПБ)

Първенство на България по футбол, мач от четвъртия кръг на efbet Лига между отборите на Левски и Крумовград:

Левски - Крумовград - 3:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Александър Колев 10, 2:0 Мустафа Сангаре 59, 3:0 Александър Колев 90+3
стадион: "Георги Аспарухов", София
главен съдия: Волен Чинков
жълти картони: Матей Шимич, Джунейт Али (Крумовград).
състав на Левски: Пламен Андреев, Майкон (86-Патрик-Габриел Галчев), Келиан ван дер Каап, Цунами, Карлос Охене (62-Клемент Икенна), Александър Колев, Джавад Ел Джемили (87-Асен Митков), Евертон (57-Марин Петков), Алдаир, Кристиан Димитров и Асими Фадига (58-Мустафа Сангаре).
състав на Крумовград: Янко Георгиев, Матей Шимич, Лукас Сантана, Божидар Кацаров, Джунейт Али, Вячеслав Велев, Даниел Оливейра, Ерол Дост, Серкан Юсеин, Патрик Луан (85-Матеус Соуса) и Рафаел Фуртадо (51-Наско Милев).

Александър Колев се разписа два пъти, а Мустафа Сангаре записа гол и асистенция за успеха на Левски с 2:0 като домакин срещу Крумовград в мач от четвъртия кръг на българската футболна efbet Лига. "Сините" са с пълен актив от 12 точки и имат пет повече от четирите отбора с по седем зад тях.

Левски контролираше изцяло играта срещу Крумовград през първото полувреме и успя рано да поведе на собствения си стадион. В десетата минута Евертон Бала изпрати перфектно центриране от корнер и Александър Колев го засече с глава. Неговият удар пък се отклони от ръката на Даниел Оливейра и влезе в мрежата на Крумовград.

Последваха силни минути за "сините", които обаче направиха пропуски. Цунами се размина веднъж с попадение след удар с глава, Евертон не успя с далечен шут, а Джавад Ел Джемили направи хубав пробив през центъра, но се затвори и бе неточен от малък ъгъл.

Левски продължи да натиска през второто полувреме и стигна до втория си гол в 59-ата минута. Мустагфа Сангаре, който влезе в игра секунди по-рано, засече центриране на Марин Петков от ъглов удар и бе точен в далечния ъгъл за 2:0.

"Сините" контролираха средата на терена до края на мача и вкараха още веднъж в третата минута на добавеното време. Сангаре получи подаване от Асен Митков в наказателното поле и подаде на Алекс Колев, който бе точен от близко разстояние за крайното 3:0.

Крумовград е 12-и в класирането с актив от три точки.

Към 04:01 на 11.08.2024 Новините от днес