site.btaАмериканката Масай Ръсел триумфира в зрелищен финал на 100 метра с препятствия при жените на Олимпиадата

снимка: AP Photo/Martin Meissner

24-годишната американка Масай Ръсел спечели златния медал в бягането на 100 метра с препятствия при жените на олимпийския турнир по лека атлетика в Париж.

Ръсел грабна титлата в много оспорвано състезание и драматичен финал с резултат 12.33 секунди. Американката бе сред фаворитките за златото, след като записа най-добърт резултат в света за сезона - 12.25 секунди през юни.

Окончателното класиране бе потвърдено след фотофиниш, а първите три завършиха в рамките на 0.03 секунди.

Французойката Сирена Самба-Майела остана със среброто. 23-годишната лекоатлетка, европейска шампионка в дисциплината от първенството в Рим по-рано тази година, финишира за 12.34 секунди.

На трета позиция се нареди олимпийската шампионка от Токио 2020 и световна вицешампионка в дисциплината от Будапеща 2023 Джазмин Камачо-Куин от Пуерто Рико с време 12.36 секунди.

Други две хърделистки Надин Фисер (Нидерландия) и Грейс Старк (САЩ) се класираха четвърта и пета, съответно с 12.43(.425) и 12.43(.428) секунди.