site.btaБългарските спортисти не успяха да спечелят медал в предпоследния ден на Олимпийските игри

Националният ансамбъл на България беше най-близо до медалите в предпоследния ден на Олимпийските игри в Париж, но завърши на четвърто място в многобоя. Снимка: специален пратеник на БТА във Франция Димитър Вельов (ПБ)

Българските спортисти не успяха да спечелят медал в днешния предпоследен ден на Олимпийските игри в Париж.

Най-близо до подиума бяха Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева от националния ансамбъл по художествени гимнастика, които завършиха на четвърто място в многобоя.

Състезателката на едноместен каяк Йоана Георгиева отпадна на полуфиналите на 500 метра и остана на 28-о място в крайното класиране на дисциплината.

Двете представителки на страната в женската борба нямаха добър ден. Биляна Дудова загуби в първия кръг на репешажите за бронза в категория до 62 килограма, а Юлияна Янева беше елиминирана на осминафиналите в категория до 76 килограма.

В последната дисциплина с българско участие на Олимпиадата лекоатлетът Тихомир Иванов завърши на осмо място във финала на скок височина.

Родните състезатели нямат стартове в утрешния последен ден на Игрите в Париж, в които атлетите от страната завършват със спечелени общо 7 отличия - 3 златни, 1 сребърно и 3 бронзови.

Борците Семен Новиков в категория до 87 килограма при класиците и Магомед Рамазанов при 86-килограмовите в свободния стил и тежкоатлетът Карлос Насар в категория до 89 килограма триумфираха с титлите.  Със сребро пък се окичи Боряна Калейн в индивидуалния многобой по художествена гимнастика, а бронз заслужиха таекуондистката Кимиа Ализаде при 57-килограмовите, състезателят по вдигане на тежести Божидар Андреев в категория до 73 килограма и боксьорът при 57-килограмовите Хавиер Ибаниес.