site.btaМанчестър Сити победи Манчестър Юнайтед на финала за Къмюнити шийлд

Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед на финала за Къмюнити шийлд
снимка: AP Photo/David Cliff

Шампионът на Англия Манчестър Сити спечели трофея Къмюнити шийлд, след като победи градския си съперник и носител на Купата на Англия Манчестър Юнайтед след изпълнение на дузпи със 7:6. В редовното време срещата приключи при резултат 1:1. Дербито се проведе на националния стадион "Уембли".

През първата част символичните домакини от Сити имаха по-опасните положения, като в 25-ата минута Оскар Боб опита техничен удар, който срещна страничната греда.

В началото на втората част звездата на "червените дяволи" Бруно Фернандеш вкара красиво попадение от границата на наказателното поле, но то беше отменено заради засада. Четвърт час преди края на сблъсъка Маркъс Рашфорд излезе сам срещу Едерсон и го преодоля, но уцели греда.

Натискът на тима от "Олд Трафорд" даде резултат. Алехандро Гарначо откри резултата в 82-та минута, след като се възползва от лошо позициониране на противниковата отбрана. Малко по-късно португалецът Бернардо Силва изравни с глава след прецизно центриране от Оскар Боб и така вкара дербито в рулетката на дузпите.

Там Манчестър Сити спечели с 7:6 и завоюва седмото си отличие от мача за Суперкупата. За победителите победната дузпа вкара Мануел Аканджи, а преди това за Манчестър Юнайтед пропуск направи ветеранът Джони Евънс. Другите два пропуска бяха на Бернардо Силва и на Джейдън Санчо.

Към 22:21 на 10.08.2024 Новините от днес