site.btaГерманският състезател по тенис на маса Тимо Бол прекрати международната си кариера в Париж и заслужи уважението на всички

AP Photo/Petros Giannakouris

Германският състезател по тенис на маса Тимо Бол изигра последния мач в 30-годишната си кариера с типичното за него уважение към противниците и феновете, съобщи Ройтерс.

Той е четирикратен олимпийски медалист и се сбогува със спорта след загубата на тима на Германия от Швеция с 0:3 в четвъртфиналите на Игрите н Париж.

Това беше седма Олимпиада за 43-годишния Бол. Той обаче ще продължи да играе още един сезон за клубния си отбор Борусия Дюселдорф, докато изтече договорът му.

Той не се предаде без битка, след като спечели третия гейм в мача с шведа Калберг и се бори до 8:8 в четвъртия, преди съперникът му да отбележи последните три точки.

"Това ме направи тъже Ние сме много добри приятели и сме играли дълго време заедно в един отбор. Той означава много за тениса на маса в целия свят. Загубихме легенда, но няма да бъде забравен", каза Калберг след успеха си.

Неговият съотборник на Олимпиадата и предишен съперник Димитрий Овчаров каза, че е впечатлен от Тиом Бол.

"Рядко съм срещал атлети, които толкова бързо се възстановява от загуба и посреща победа и се връща към нормалния живот. Тимо не само е велик състезател, но и много добър човек", коментира Овчаров.

Бол направи дебюта си на Олимпийските игри в Сидни през 2000, като спечели сребърни медал в отборния турнир в Перик 2008 и Токио 2021, както и бронзови в Лондон 2012 и Рио де Жанейро 2016. На турнира по сингъл той е стигал до четвъртфинал в Атина през 2014.

Той получи аплодисменти от публиката във вторник, като сред зрителите бе легендата на НБА Дирк Новицки.

За повече от две десетилетия той успя да бъде сред топ играчите в света.

"Способен съм да устоя на всичко, на промените, които се случиха в миналото. Но в крайна сметка усещаш, че тялото ти става по-бавно, че е все по-трудно да поддържаш високо ниво. Така че мисля, че бе правилният момент", каза Бол, който планира да прекарва повече време със семейството си.

Към 11:20 на 07.08.2024 Новините от днес