site.btaВиктория Томова загуби в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Торонто

AP Photo/Alberto Pezzali

Първата ракета на България Виктория Томова загуби на турнира по тенис УТА 1000 на твърди кортове в Торонто (Канада). В среща от първия кръг българката отстъпи с 6:7 (4), 2:6 срещу номер 63 в световната ранглиста Моюка Учидижима от Япония.

Томова поведе с 2:0 в самото начало на мача, но допусна обрат за 3:4. При този резултат срещата беше прекъсната за повече от два часа заради валежи от дъжд. След подновяването на играта 29-годишната софиянка върна пробива за 4:4, а след това се достигна и до тайбрек. В него Томова изостана с 1:5 и загуби с 4:7 точки.

Във втория сет българската тенисистка загуби четири поредни гейма от 2:2 до 2:6, приключвайки участието си на турнира в Торонто след час и 52 минути.

Към 01:20 на 07.08.2024 Новините от днес