site.btaИталия направи обрат срещу Япония на четвъртфиналите на олимпийския турнир по волейбол за мъже

AP Photo/Alessandra Tarantino

Италия се класира за полуфиналите на олимпийския турнир по волейбол за мъже в Париж. Световният шампион победи изключително драматично Япония след обрат с 3:2 (20:25, 23:25, 27:25, 26:24, 17:15).

Азиатският първенец поведе с два гейма разлика и с 24:21 в третия, след което "адзурите" спасиха три мачбола и се върнаха в двубоя след 27:25. Последва равностойна четвърта част, а Италия успя да са добере до решителен тайбрек.

В него "самураите" отново имаха шанс да приключат срещата при 15:14, но Италия отново демонстрира сериозната си класа и завърши срещата при 17:15.

Япония имаше превъзходство в атаката, но италианците направиха 15 блокади срещу само 2 за японците.

Най-резултатен в полза на "адзурите" беше Алесандро Микелето с 24 точки, а съотборникът му Даниеле Лавия добави още 19 точки.

За Япония с 32 точки завърши капитанът Юки Ишикава. Първи съдия на двубоя беше българинът Ивайло Иванов.

В следващия кръг на турнира във френската столица Италия ще играе срещу Франция или Германия. "Петлите" са олимпийски шампиони от Токио.

За четвъртфиналите се класира и Полша. Европейският шампион се наложи с 3:1 (25:20, 24:26, 25:19, 25:20) над Словения.

"Дружина полска" имаше проблеми единствено във втория гейм, когато словенците спечелиха с минималното 26:24. В останалите три части поляците контролираха изцяло събитията на полето, като имаха преимущество в сервиса и блокадата.

Уилфредо Леон реализира 20 точки в полза на Полша. Капитанът и негов съотборник Бартош Курек добави още 19 пункта.

Клемен Чебул отбеляза 16 точки в полза на Словения.

На четвъртфиналите поляците ще се изправят срещу САЩ или Бразилия.

Към 08:44 на 11.09.2024 Новините от днес