site.btaОлимпийските шампионки Барбора Крейчикова и Катержина Синякова отпаднаха на четвъртфиналите на турнира на двойки при жените

Катержина Синякова (вляво) и Барбора Крейчикова / снимка: АП/Manu Fernandez

Чешките тенисистки Барбора Крейчикова и Катержина Синякова, които защитаваха титлата си от Токио, отпаднаха на четвъртфиналите на двойки при жените на Олимпийските игри в Париж.

Крейчикова и Синякова, които бяха поставени под номер 2 в схемата, загубиха с 1:6, 5:7 от рускините Мира Андреева и Диана Шнайдер. Шампионите допуснаха изоставане от 0:5 гейма в първия сет, преди да запишат гейм на сметката си и нямаха никаква възможност за обрат.

Във втория сет Андреева и Шнайдер отново успяха да поведат с пробив и дори стигнаха до два мачбола на свой сервис при 5:4 гейма. Крейчикова и Синякова ги спасиха, за да реализират първия си пробив в мача, но веднага след това рускините направиха нов брейк, който този път им бе достатъчен, за да затворят мача.

На полуфиналите Андреева и Шнайдер ще играят с испанките Сара Сорибес Тормо и Кристина Букса, които пропуснаха три мачбола, но при четвъртия си опит успяха, за да затворят с 6:3, 2:6, 12-10 мача с украинките Людмила Киченок и Надя Киченок.

Сред най-добрите четири все пак ще има двойка от Чехия. Това са Линда Носкова и Каролина Мухова, които се наложиха над Су-Вей Сие и Чиа И Цао с 1:6, 6:4, 14-12. Носкова и Мухова също се нуждаеха от четири мачбола, но и трябваше да спасят един мачбол в дългия тайбрек.

За място на финала Носкова и Мухова ще спорят с италианките Джазмин Паолини и Сара Ерани, които отстраниха британките Хедър Уотсън и Кейти Боултър след 6:3, 6:1.

Към 22:10 на 01.08.2024 Новините от днес