Шампионска лига - обобщение

site.btaКирил Десподов и ПАОК (Солун) преодоляха втория кръг на Шампионската лига

Кирил Десподов и ПАОК (Солун) преодоляха втория кръг на Шампионската лига
Отборът на ПАОК преди мача с Борац (Баня Лука), снимка: paokfc.gr

Кирил Десподов беше титуляр за ПАОК (Солун) и остана на терена до 67-ата минута при гостуването на Борац (Баня Лука) в Босна и Херцеговина – среща, която беше спечелена  от гръцкия шампион с 1:0. Единственото попадение вкара Томас Мург в 35-ата минута след много хубава комбинация с Тайсон и Одзоев. Така с общ резултат 4:2 "черно-белите орли" се класират в третия кръг, където очакват шведския Малмьо. Както всички отбори, които стигнаха до този етап, ПАОК също си гарантира участие в групите на Лигата на Конференциите.

Десподов започна като титуляр и остана на терена до 67-ата минута, когато беше заменен от Андрия Живкович. В същата минута треньорът на ПАОК Разван Луческу извади и Тайсон.

Българинът имаше две отлични възможности да се разпише през второто полувреме. Негови опасни изстрели в 47-ата и в 56-ата минута обаче бяха спасени от вратаря Шишковски. Иначе ПАОК доминираше през големи периоди от срещата, като Тайсон изпусна, а Кулериакис прати топката в страничната греда.

По същото време Лудогорец се промъкна към третия кръг на Шампионската лига, след като поражението с 0:1 от Динамо (Минск) не се оказа решаващо при успеха им с 2:0. Румънският ФКСБ пък се класира по максимално драматичен начин. След 1:1 на свой терен с Макаби (Тел Авив), днес те спечелиха с 1:0 с гостуването си на Божик Арена в Будапеща с точен изстрел на Уилям Бейтен в 93-ата минута.

Втори победи постигнаха Ягелония (Бялисток, Полша) и Динамо (Киев, Украйна) съответно над Паневежис (Литва) и Партизан (Белград, Сърбия). Още едно българско участие ще има в третия кръг, след като вчера кипърският АПОЕЛ (Никозия) с Георги Костадинов в състава елиминира молдовския Петрокуб (Молдова).

Шампионска лига по футбол за мъже, резултати от реваншите във втория квалификационен кръг:

РФС Рига (Латвия) - БУДЬО/ГЛИМТ (Норвегия) - 1:3 (0:4)
МИДТИЛАНД (Дания) - УЕ Санта Колома (Андора) - 1:0 (3:0)
Макаби Тел Авив (Израел) - ФКСБ (Румъния) - 0:1 (1:1)
Партизан (Сърбия) - ДИНАМО КИЕВ (Украйна) - 0:3 (2:6)
ЯГЕЛОНИЯ (Полша) - Паневежис (Литва) - 3:1 (4:0)
Динамо Минск (Беларус) - ЛУДОГОРЕЦ (България) - 1:0 (0:2)
Борац Баня Лука (Босна и Херцеговина) - ПАОК СОЛУН (Гърция) - 0:1 (2:3)

от вторник:
КАРАБАХ (АЗЕРБАЙДЖАН) - Линкълн Ред Импс (Гибралтар) - 5:0 (2:0)
ФЕНЕРБАХЧЕ (ТУРЦИЯ) - Лугано (Швейцария) - 2:1 (4:3)
Петрокуб (Молдова) - АПОЕЛ НИКОЗИЯ (КИПЪР) - 1:1 (0:1)
СПАРТА ПРАГА (ЧЕХИЯ) - Шамрок Роувърс (Република Ирландия) - 4:2 (2:0)
Дъ Ню Сейтнс (Уелс) - ФЕРЕНЦВАРОШ (УНГАРИЯ) - 1:2 (0:5)
СЛОВАН БРАТИСЛАВА (СЛОВАКИЯ) - Целе (Словения) - 5:0 (1:1)
Клаксвик (Фарьорски острови) - МАЛМЬО (ШВЕЦИЯ) - 3:2 (1:4)
*Заб: В скоби е посочен резултатът от първия мач.
Отборите с главни букви продължават към третия квалификационен кръг в Шампионската лига.
Отпадналите ще играят в третия квалификационен кръг в Лига Европа. Програма за третия кръг: Карабах (Азербайджан) - Лудогорец (Разград, България) Слован Братислава (Словакия) - АПОЕЛ (Кипър) Спарта Прага (Чехия) - ФКСБ (Румъния) Малмьо (Швеция) - ПАОК (Гърция) Мидтиланд (Дания) - Ференцварош (Унгария) Ягелония (Полша) - Будьо/Глимт (Норвегия) Славия Прага (Чехия) - Юнион сен Жилоаз (Белгия) Лил (Франция) - Фенербахче (Турция) Динамо Киев (Украйна) - Рейнджърс (Шотландия) РБ Залцбург (Австрия) - Твенте (Нидерландия)

Към 03:24 на 01.08.2024 Новините от днес