site.btaЗвездната селекция на САЩ не се затрудни с Южен Судан, Сърбия постигна първа победа на олимпийския баскетболен турнир

Олимпийският шампион САЩ спечели и втория си мач от груповата фаза срещу Южен Судан / снимка: АП/Mark J. Terrill

Устременият към пета поредна олимпийска титла в мъжкия баскетбол тим на САЩ постигна втора победа в груповата фаза на Игрите в Париж.

В среща от група "С" американците надиграха със 103:86 (26:14, 29:22, 18:21, 30:29) Южен Судан и еднолично оглавиха потока си преди последния си мач срещу Пуерто Рико.

Пълният със звездите от Националната баскетболна асоциация отбор на американците стигна до победата доста по-лесно спрямо контролата, която играха двете гарнитури в Лондон преди седмица, когато мачът свърши само с точка разлика. Сега баскетболистите на старши треньора Стийв Кър успяха да поведат още в края на първата четвърт с 12 точки, а в средата на втората преднината им бързо набъбна на 22 точки.

През второто полувреме Южен Судан, който е пълен дебютант на Олимпийски игри, опита да намали пасива си, но през цялото време той варираше между 10 и 20 точки.

За победителите цетърът на Маями Хийт Бам Адебайо бе най-резултатен с 18 точки. 14 прибави Кевин Дюрант, а Антъни Едуардс завърши с 13 точки. ЛеБрон Джеймс вкара 12, а участие за тима на САЩ не взе единствено центърът Джоел Ембийд, който получи почивка.

За Южен Судан Нуни Омот се отчете с 24 точки, Карлик Джоунс добави още 18, а Бул Куол вкара 16.

В другия мач от група "С" световният вицешампион Сърбия записа първи успех. Западните ни съседи победиха със 107:66 (24:12, 28:23, 27:16, 28:15) Пуерто Рико.

И тази среща бе лишена от особена интрига, като сърбите спечелиха категорично всяка една от четирите части.

Най-полезен за победителите бе Никола Йокич с 14 точки, 15 борби и 9 асистенции. 15 точки вкара Филип Петрушев, а Василе Мицич и Богдан Богданович добавиха по 13 точки. С двуцифрен актив завършиха още Алекса Аврамович, Никола Милутинов и Никола Йович.

За тима на Пуерто Рико, който практически загуби шансове за класиране в следващата фаза, с 19 точки се отчете Кристофър Ортис, а Исмаел Ромеро отбеляза 10.

В класирането в групата начело с две победи от два мача е САЩ. Сърбия и Южен Судан имат по победа и загуба, докато Пуерто Рико е с две поражение. В последния кръг САЩ играе с Пуерто Рико, докато Сърбия и Южен Судан ще си оспорват втората позиция, която дава сигурно място на четвъртфиналите.

Към 02:17 на 01.08.2024 Новините от днес