site.btaПеп Гуардиола не поема риск с Ерлинг Холанд, който има мускулни проблеми

Пеп Гуардиола не поема риск с Ерлинг Холанд, който има мускулни проблеми
Снимка: AP Photo/John Raoux

Нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд получи мускулен дискомфорт, обяви мениджърът на тима Пеп Гуардиола, след като норвежецът бе заменен на полувремето във втория подготвителен мач на "гражданите" по време на турнето им в САЩ, предаде Ройтерс.

Сити загуби от Барселона с 1:4 след изпълнение на дузпи, като завърши 2:2 в редовното време на мача във Флорида. Холанд бе заменен на полувремето и при загубата от Милан с 2:3 в Ню Йорк през уикенда.

"Той имаше проблеми, не се чувстваше добре", каза Гуардола за нападателя. "Мускулните проблеми не си струват риска. Да го загубим за две или три седмици ще бъде проблем, при положение, че 60-70% от отбора е във ваканция", добави испанецът.

Английският шампион Манчестър Сити играе срещу носителя на ФА Къп Манчестър Юнойтед за Комюнити Шийлд на 10 август, преди да започна защитата на титлата си с гостуване на Челси на 18 август.

Към 16:17 на 31.07.2024 Новините от днес